Ponadto dziś także w Martyrologium:
W Antiochii - św. Juliana, męczennika. Jan Chryzostom, który go wychwala, mówi, że był ziomkiem św. Pawła Apostoła. O samym męczenniku wiele zresztą nie wiemy.
W Deutz pod Kolonią - św. Heryberta, biskupa. Pochodził z Wormacji. Kształcił się w opactwie w Gorze. Otton III rychło mianował go swoim kanclerzem. Herybert towarzyszył cesarzowi w wielu podróżach. Wybrany na stolicę biskupią w Kolonii, w roku 999 otrzymał z rąk Sylwestra II paliusz. Był u boku cesarza w jego ostatnich dniach, a potem jego ciało zawiózł do Akwizgranu. Gorliwie zajmował się diecezją oraz swoją fundacją w Deutz. Nie obeszło się bez pomówień i zarzutów. Na zdrowiu zapadł, gdy odbywał wizytację. Zmarł w roku 1021. Mnisi z Deutz dobrze zadbali o pamięć o nim i pozostawili nam dobre biografie świętego.
W Poppi, w Toskanii - bł. Torello, pustelnika. Żył w samotności, oddany radykalnej pokucie. Zmarł w roku 1282. Był tercjarzem; benedyktyni oraz franciszkanie uważają go za swojego współbrata i wspominają w swych menologiach.
oraz:
św. Abrahama, pustelnika (+ IV w.); św. Agapita z Rawenny, biskupa (+ ok. 232); świętych męczenników: Antoniego Daniela, Karola Garnier i Natalisa Chabanela (+ 1649); św. Papasa, męczennika (+ ok. 300) |