WERSJA PREMIUM:


Tu jesteś:


Menu:
Internetowa Liturgia Godzin

Nowości w serwisie ILG


Poniedziałek, 1 września 2008
Rozpoczynamy współpracę z księgarnią internetową Gloria24.pl, sprzedającą głównie literaturę religijną. Zapraszamy do zakupów i życzymy miłej lektury!

Zesłanie Ducha Świętego, 11 maja 2008
"On was wszystkiego nauczy!"
Zapraszamy do Czytelni, na strony poświęcone przeżywaniu obecności Ducha Świętego w Kościele i w codziennym życiu chrześcijanina.

Wielkanoc, 23 marca 2008
Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Środa Popielcowa, 6 lutego 2008
Wraz z początkiem kolejnego Wielkiego Postu, w serwisie ILG uaktualniono indeksy psalmów, pieśni, hymnów i czytań. Zawierają one teksty zaczerpnięte z I i II tomu Liturgii Godzin.

Ponadto serwis ILG będzie na bieżąco uzupełniany o teksty własne nowych obchodów liturgicznych, które zostały opublikowane w trzech broszurach przez Wydawnictwo Pallottinum w 2007 r. Są to kolejno "Dodatek do LG - tom II", "Dodatek do LG - tom III" oraz "Dodatek do LG - tom IV".

Niedziela, 2 grudnia 2007
Wraz z rozpoczęciem Adwentu w serwisie ILG długo oczekiwane indeksy psalmów, pieśni, hymnów i czytań.

Dzięki życzliwej i ofiarnej pomocy Małgosi z Warszawy (bardzo dziękujemy!) możliwe stało się uruchomienie w serwisie ILG zestawionych indeksów psalmów, pieśni ze Starego i Nowego Testamentu, hymnów (zarówno z samej LG, jak i z Monastycznej LG i tekstów zakonnych) oraz I i II czytań z Godziny Czytań.
Obecnie są one opracowane wyłącznie w oparciu o I tom Liturgii Godzin (okres Adwentu i Narodzenia Pańskiego), ale z czasem będą sukcesywnie rozszerzane.

Bardzo prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag, dostrzeżonych błędów, literówek, nieścisłości, a także pomysłów na poprawienie jakości przygotowanych już indeksów. Można je zgłaszać poprzez formularz kontaktowy.

Niedziela, 2 grudnia 2007
W 2006 r. Wydawnictwo Pallottinum przygotowało nowe, poprawione wydanie I tomu Liturgii Godzin na okres Adwentu i Narodzenia Pańskiego. Zawiera ono wiele drobnych poprawek, m.in. w tekstach antyfon, responsoriów, czytań i modlitw. Umieszczono w nim także teksty najnowszych, niedawno zatwierdzonych obchodów liturgicznych.

Teksty dostępne w serwisie ILG są przygotowane wyłącznie w oparciu o nowe wydanie I tomu Liturgii Godzin (Pallottinum, 2006).

Mogą stąd wynikać drobne rozbieżności w przypadku korzystania z wydania starszego - zachęcamy do zakupu drugiego wydania I tomu LG. Można to uczynić w księgarniach katolickich w całym kraju oraz przez internet - np. w internetowej księgarni Wydawnictwa Pallottinum.


Niedziela, 27 listopada 2005
Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Użytkownikom naszego serwisu za zgłaszanie nam swoich pomysłów na jego dalszy rozwój. Od dzisiaj część z nich wprowadzamy w życie:
  1. W Godzinie Czytań na każdy dzień pojawia się możliwość wybrania tekstu I Czytania według cyklu proponowanego przez czterotomowe wydanie Liturgii Godzin albo według cyklu dwuletniego, którego istnienie postuluje Ogólne Wprowadzenie do Liturgii Godzin. W cyklu dwuletnim w tym roku liturgicznym będziemy mieli rok drugi. Przez cały okres Adwentu teksty I Czytania w obydwu cyklach są identyczne - pierwsze różnice będzie widać dopiero w tekstach na 29 grudnia, czyli na V dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego.
  2. Kalendarz liturgiczny rozszerzamy o obchody związane z konkretnymi rodzinami zakonnymi. Na początek dołączamy świętych czczonych w zakonach franciszkańskich, dominikańskich i benedyktyńskich.
  3. Na każdy dzień pojawiają się dodatkowo teksty Godzin według Monastycznej Liturgii Godzin. Jest ona używana w zakonach benedyktyńskich (benedyktynów, cystersów i kamedułów). Układ poszczególnych Godzin w Monastycznej LG różni się nieco od układu tych Godzin w tradycyjnej LG. Podstawowa różnica wynika z faktu, że psałterz w Monastycznej LG rozłożony jest na dwa, a nie - jak w tradycyjnej LG - na cztery tygodnie. Z tego powodu w Godzinie Czytań mamy 6 psalmów, a w Jutrzni i Nieszporach po cztery.
  4. W serwisie ILG będą stopniowo udostępniane łacińskie teksty na wszystkie niedziele roku, a nie tylko - jak było do tej pory - jedynie na święta i uroczystości liturgiczne. Będą one dostępne poprzez strony poszczególnych dni.
Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany pomogą wszystkim zainteresowanym jeszcze częściej zaglądać do serwisu ILG.
Jednocześnie zwracamy się do Was wszystkich z prośbą o finansowe i modlitewne wsparcie serwisu ILG. Szczegóły są dostępne tutaj.

Niedziela, 27 listopada 2005
Rozpoczyna się Adwent. Dzisiejsza niedziela to także początek nowego roku liturgicznego. W niedziele będą czytane teksty Pisma Świętego z roku B, a w dni powszednie - z roku II. Więcej informacji na temat struktury roku liturgicznego, jego poszczególnych okresów i ich charakterystyki zamieściliśmy na stronach Czytelni.
Przygotowaliśmy także dział naszej Czytelni, który - mamy nadzieję - ułatwi owocne i głębokie przeżycie czasu Adwentu, czasu radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i przygotowania serc na dzień Jego ponownych narodzin. Zapraszamy więc do korzystania ze stron poświęconych Adwentowi.

Niedziela, 20 listopada 2005
Ostatnia niedziela roku liturgicznego to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na czym polega królowanie Chrystusa? Czy mamy w nim swój udział? Piszemy o tym w naszej Czytelni.
Łacińskie teksty Liturgii Godzin na dzisiejszą uroczystość znajdują się tutaj.

Środa, 9 listopada 2005
Bazylika św. Piotra Apostoła w Watykanie jest katedrą biskupa Rzymu. Prawda? Nie! Katedrą biskupa Rzymu - papieża - jest bazylika św. Jana na Lateranie. Dlatego dziś świętujemy rocznicę jej poświęcenia. Dzięki temu uświadamiamy sobie naszą jedność z Kościołem rzymskim. O historii Matki wszystkich kościołów Miasta i świata możesz przeczytać w naszej Czytelni.
Łacińskie teksty tego święta (wg Liturgia Horarum) można znaleźć tutaj.

Środa, 2 listopada 2005
Dziś modlimy się za wszystkich, którzy już umarli i potrzebują jeszcze oczyszczenia, zanim dostaną się do nieba. Oni już są zbawieni, ale nie mają jeszcze pełnego udziału w Chrystusowej chwale. Jak im pomóc? Co możemy dla nich zrobić? Czy tylko zapalić znicz na ich grobach? Zajrzyj do naszej Czytelni, by dowiedzieć się więcej o Dniu Zadusznym i o życiu wiecznym.
Teksty Liturgia Horarum na Dzień Zaduszny znajdują się tutaj.

Wtorek, 1 listopada 2005
Wbrew mylnemu przekonaniu, dzisiejszy dzień w liturgii Kościoła ma bardzo radosny charakter. Prosimy dziś bowiem o pomoc i wstawiennictwo tych, którzy odeszli przed nami, a teraz wraz z Chrystusem królują w niebie. Jak zostaje się świętym? Od kiedy modlimy się do świętych, prosząc o ich wstawiennictwo i opiekę nad nami? Czy święci potrzebują, byśmy modlili się za nich? Czym jest niebo i jak się tam dostać? Przeczytaj o tym w naszej Czytelni: tutaj i tutaj.
Przypominamy także, że w naszej Czytelni istnieje osobny dział, w którym przedstawiamy sylwetki poszczególnych świętych i błogosławionych. Można go znaleźć tutaj.
Łacińskie teksty Godzin kanonicznych ku czci Wszystkich Świętych są dostępne po kliknięciu tutaj.

Niedziela, 30 października 2005
W ostatnią niedzielę października w kościołach poświęconych, których data poświęcenia nie jest znana (szczególnie np. w kościołach zabytkowych) obchodzimy uroczystość rocznicy ich poświęcenia. Dlaczego świętujemy rocznicę poświęcenia budynku? O czym ma ona nam przypominać? Informacje na ten temat znajdziesz w Czytelni.

Niedziela, 23 października 2005
W Watykanie dzisiaj pierwsza kanonizacja, której przewodniczyć będzie papież Benedykt XVI. Do grona świętych dołączy m.in. dwóch wielkich Polaków - abp Józef Bilczewski i ks. Zygmunt Gorazdowski. Czym się zajmowali, kiedy żyli, czy ich dzieło trwa do dziś? Przekonaj się, odwiedzając naszą Czytelnię.

Dziś także w Polsce Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Na stronach poświęconych misjom można pobrać także teksty orędzi Jana Pawła II na Dzień Misyjny w latach 2000-2005 w formacie PDF (rozmiar pliku - 264 kB).

Wtorek, 18 października 2005
Pracownicy służby zdrowia obchodzą dziś święto swojego niebieskiego patrona. Św. Łukasz Ewangelista, bo o nim mowa, przekazał nam cenne informacje o dzieciństwie Chrystusa. Skąd je miał? Sprawdź tutaj.
Teksty na to święto w języku łacińskim znajdują się tutaj.

Niedziela, 16 października 2005
Mija 27 lat od dnia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Przez ponad dwadzieścia sześć lat Jan Paweł II służył światu i Kościołowi jako Orędownik Prawdy. Obchodzony dziś w Polsce V Dzień Papieski ma nam pomóc to sobie uświadomić. Tych, którzy chcieliby powspominać wydarzenia z października 1978 r. zapraszamy do naszej Czytelni.

Niedziela, 2 października 2005
Przełom września i października przybliża nam tajemnicę istnienia Aniołów i ich opieki nad naszym życiem. Czy jako katolicy musimy wierzyć w ich istnienie? Czy warto korzystać z ich pomocy i wstawiennictwa? W czym mogą nam pomóc? Jak się do nich zwracać? Na te i inne pytania odpowiadamy w Czytelni.

2-8 października 2005
W najbliższych dniach w Polsce będziemy przeżywać już 61. Tydzień Miłosierdzia. Tym razem obchodzimy go pod hasłem: "Eucharystia posłaniem do służby potrzebującym". O historii Tygodni Miłosierdzia i o jego przebiegu w tym roku możesz dowiedzieć się dzięki w naszej Czytelni.

Sobota, 1 października 2005
Październik to czas szczególnej modlitwy różańcowej. Choć różaniec nie może zastąpić udziału w liturgii, jest bardzo popularną i wartościową modlitwą. Czy jej twórcą był - jak mówią niektórzy - św. Dominik Guzman, założyciel zakonu dominikanów? Odpowiedź znajdziesz tutaj.

Czwartek, 29 września 2005
Gabriel zwiastował Maryi, że zostanie Matką Syna Bożego. Rafał opiekował się Tobiaszem i przywrócił wzrok jego ojcu. Michał, książę aniołów, wypowiedział wojnę szatanom, a teraz strzeże Kościoła przed ich atakami. Dziś święto tych trzech archaniołów. Oni chcą służyć także nam - więcej na ten temat w naszej Czytelni.
Teksty tego święta po łacinie są dostępne tutaj.

Środa, 21 września 2005
Święty Mateusz - kiedyś celnik, potem Apostoł i Ewangelista. Czym szczególnym odznacza się Jego Ewangelia? Kim był jej autor? Te i inne informacje można znaleźć na poświęconych św. Mateuszowi stronach naszej Czytelni.
Łacińskie teksty tego święta (wg Liturgia Horarum) można znaleźć tutaj.

Czwartek, 15 września 2005
Dziś Kościół przypomina nam, że pod Krzyżem Chrystusa wytrwało bardzo niewielu. Wśród nich była Jego Matka. Maryja współcierpiała z Chrystusem, dlatego bywa nazywana Współodkupicielką rodzaju ludzkiego. O kulcie Matki Bożej Bolesnej piszemy na stronach Czytelni. Zachęcamy też do zapoznania się i modlitwy starodawnym tekstem pieśni Stabat Mater dolorosa.

Środa, 14 września 2005
W Wielkim Tygodniu, szczególnie w Wielki Piątek, rozważamy wydarzenia Męki i Śmierci Chrystusa. Dziś na nowo uświadamiamy sobie, że Jego Krzyż jest dla nas miejscem zwycięstwa i źródłem nadziei. O święcie Podwyższenia Krzyża i jego pochodzeniu możesz przeczytać w naszej Czytelni.
Dostępne są łacińskie teksty (Liturgia Horarum) święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Znajdziesz je tutaj.

Poniedziałek, 12 września 2005
W ubiegłym tygodniu urodziny, a w tym tygodniu świętujemy imieniny Maryi. Ku czci Jej imienia powstało wiele niezwykle głębokich i duchowych tekstów. Do najbardziej znanych należą Litania Loretańska oraz starożytny, wschodni, przepiękny hymn, zwany Akatystem ku czci Bogurodzicy.

Czwartek, 8 września 2005
9 miesięcy po uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP (obchodzonej 8 grudnia) świętujemy dzień Narodzenia Matki Bożej. Maryja przyszła na ten świat jak każdy inny człowiek. O jej rodzicach i dzieciństwie piszemy w naszej Czytelni.
Teksty Liturgia Horarum na to święto znajdują się tutaj.

Piątek, 26 sierpnia 2005
Dzisiejsza uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, obchodzona w polskim Kościele, znosi piątkowy obowiązek powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych. Nie ma dziś także obowiązku uczestnictwa we Mszy św., ale jeśli tylko mamy taką możliwość - uczcijmy Maryję obecną w dziejach naszego narodu w wizerunku jasnogórskim. Więcej o samym obrazie i historii kultu Maryi Jasnogórskiej - w naszej Czytelni.

Środa, 24 sierpnia 2005
Święto św. Bartłomieja - zwanego także w Ewangeliach Natanaelem. Warto się z nim zaprzyjaźnić - m.in. dzięki Czytelni.
Teksty Liturgia Horarum na dzisiejsze święto znajdują się tutaj.

15-21 sierpnia 2005
W Kolonii trwają XX Światowe Dni Młodzieży. Weźmie w nich udział papież Benedykt XVI. W naszym serwisie przygotowaliśmy do pobrania w formacie PDF teksty orędzi Jana Pawła II na te Dni z lat 2004-2005. Można je pobrać klikając tutaj (rozmiar pliku - 292 kB).

Poniedziałek, 15 sierpnia 2005
Dziś jedno z największych świąt ku czci Matki Bożej. Maryja - jako jedyny człowiek (z wyłączeniem rzecz jasna samego Chrystusa) - dostąpiła już chwały zmartwychwstania i z ciałem i duszą przebywa w niebie. Skąd takie wyróżnienie? Odpowiedź znajdziesz w naszej Czytelni.
Łacińskie teksty Liturgia Horarum na dzisiejszą uroczystość znajdują się tutaj.

Środa, 10 sierpnia 2005
Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, które dziś obchodzimy w liturgii, jest okazją do przyjrzenia się, kim są diakoni i jaka jest ich rola w Kościele. Poświęciliśmy temu osobny dział w naszej Czytelni, dostępny po kliknięciu tutaj. Informacje o samym św. Wawrzyńcu znajdują się natomiast tu.
Jeśli chcesz się modlić po łacinie za wstawiennictwem św. Wawrzyńca - skorzystaj z dostępnych tutaj tekstów.

Sobota, 6 sierpnia 2005
Dziś mija 27 lat od śmierci Pawła VI. W liturgii wspominamy natomiast Przemienienie Chrystusa na górze Tabor. Więcej na ten temat w naszej Czytelni.
Uwaga! Święto Przemienienia Pańskiego ma pierwszeństwo względem niedzieli, dlatego dzisiejsze Nieszpory należy odmówić z oficjum święta, a nie - jak zwykle - jako I Nieszpory niedzieli.
Łacińskie teksty na święto Przemienienia znajdziesz tutaj.

Sobota, 30 lipca 2005
Przypominamy wszystkim posiadaczom i użytkownikom czterotomowego wydania Liturgii Godzin, że od dzisiejszych I Nieszporów XVIII Niedzieli Zwykłej należy korzystać z czwartego tomu Liturgii Godzin (Pallottinum, 1988). Tom III będzie potrzebny dopiero w styczniu 2006 r. :)

Poniedziałek, 25 lipca 2005
W polskiej tradycji data 25 lipca kojarzy się z dniem św. Krzysztofa, patrona kierowców. Liturgia jednak daje dziś pierwszeństwo św. Jakubowi Większemu, jednemu z Dwunastu Apostołów. Jeśli nie wiesz, czemu św. Jakub jest nazywany Większym (albo Starszym) - zajrzyj koniecznie do naszej Czytelni.
A jeśli chcesz uczcić go łacińską modlitwą brewiarzową - skorzystaj z tekstów dostępnych tutaj.

Niedziela, 3 lipca 2005
Chociaż w tym roku nie obchodzimy święta św. Tomasza Apostoła (z racji przypadającej dziś niedzieli), warto zapoznać się bliżej z postacią znanego z kart Ewangelii niedowiarka, czczonego także jako patrona Indii. Pomocą mogą być informacje i linki umieszczone w naszej Czytelni.
Teksty łacińskie na święto św. Tomasza można znaleźć tutaj.

Środa, 29 czerwca 2005
W ostatnich dniach czerwca wspominamy tych, którzy stanęli u początków Kościoła - przede wszystkim świętych Apostołów Piotra i Pawła. Obydwaj Apostołowie ponieśli śmierć w Rzymie, dlatego są wspominani tego samego dnia. Dużo informacji o ich życiu znajdziesz w naszej Czytelni.
Łacińskie teksty Liturgii Godzin na ich uroczystość są dostępne tutaj.

Piątek, 24 czerwca 2005
Dziś obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z tej racji w dniu dzisiejszym nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Więcej o św. Janie - w naszej Czytelni.
Teksty Liturgia Horarum na tę uroczystość - tutaj.

Niedziela, 19 czerwca 2005
W ramach Roku Eucharystii w Polsce odbywa się III Krajowy Kongres Eucharystyczny. Na jego zakończenie kard. Józef Glemp, prymas Polski, dokona w Warszawie uroczystej beatyfikacji trójki Polaków - ks. Bronisława Markiewicza, ks. Ignacego Kłopotowskiego i ks. Władysława Findysza. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o nowych polskich błogosławionych - zajrzyj do naszej Czytelni.

Sobota, 4 czerwca 2005
Dzień po święcie Serca Jezusowego czcimy Niepokalane Serce Jego Matki. Jego kult w Kościele, szczególnie w Polsce, przeżywa w ostatnich latach wyraźne ożywienie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Piątek, 3 czerwca 2005
W tym roku już w pierwszych dniach czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, które czcimy przez cały czerwiec. Więcej na ten temat dowiesz się z naszej Czytelni.
Jeśli znasz łacinę - możesz dzisiejsze modlitwy brewiarzowe odmówić właśnie w tym języku. Kliknij tutaj.

Środa, 1 czerwca 2005
Czerwiec jest miesiącem szczególnie poświęconym kultowi Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kult ten ma z założenia charakter wynagradzający. Zapraszamy do zapoznania się z historią tego kultu, jego miejscem w dziejach Kościoła i osobach, które bardzo przyczyniły się do jego rozwoju - kliknij tutaj.

Wtorek, 31 maja 2005
W ostatnim dniu maja obchodzimy święto Nawiedzenia św. Elżbiety przez Maryję. Skąd się ono wzięło i o czym nam przypomina? Zajrzyj do naszej Czytelni.
Teksty łacińskie znajdują się tutaj.

Boże Ciało, czwartek, 26 maja 2005
W Roku Eucharystii, ogłoszonym jeszcze przez Jana Pawła II, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest szczytowym momentem oddawania czci Chrystusowi obecnemu w Eucharystii. Zachęcamy więc do szczególnie pobożnego przeżycia tej uroczystości. Mogą w tym pomóc teksty umieszczone w naszej Czytelni. Łacińskie teksty na uroczystość Bożego Ciała umieściliśmy tutaj.

Niedziela, 22 maja 2005
W pierwszą niedzielę po zakończeniu Okresu Wielkanocnego obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Więcej informacji na temat uroczystości Trójcy Świętej - w Czytelni. Łacińskie teksty tej uroczystości znajdziesz tutaj.

Poniedziałek, 16 maja 2005
Dziś obchodzimy w polskim Kościele święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zostało ono wprowadzone do kalendarza liturgicznego na życzenie polskich biskupów. Więcej informacji na ten temat - w Czytelni.
Dziś także przypada - ograniczony ze względu na pierwszeństwo święta NMP Matki Kościoła jedynie do metropolii warszawskiej - obchód ku czci św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, ogłoszonego w 2002 r. współpatronem Polski. Więcej informacji na jego temat - tutaj.

Od dziś powracamy do Okresu Zwykłego w roku liturgicznym. Więcej informacji o strukturze roku liturgicznego znajdziesz klikając tutaj.
Posiadaczom czterotomowego wydania Liturgii Godzin przypominamy, że od dzisiaj należy się posługiwać tomem III (Pallottinum, 1987).

Pięćdziesiątnica, niedziela, 15 maja 2005
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. W Czytelni znajdziesz kilkadziesiąt tekstów przybliżających Osobę Ducha Świętego.
Teksty łacińskie na tę uroczystość znajdziesz tutaj.

Sobota, 14 maja 2005
Tutaj są dostępne teksty łacińskiej Liturgii Godzin na święto św. Macieja, Apostoła.

Poniedziałek, 9 maja 2005
Zapraszamy do zapoznania się z postacią czczonego dziś w liturgii św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski - zajrzyj tutaj.

Niedziela, 8 maja 2005
Od dwóch lat uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w Polsce obchodzona jest w VII Niedzielę Wielkanocną, a nie - jak było do tej pory - w czwartek przypadający dokładnie czterdziestego dnia po Wielkanocy. W głębszym przeżyciu tajemnicy dzisiejszego dnia mogą pomóc teksty zgromadzone w Czytelni.
Łacińskie teksty Liturgii Godzin na dzisiejszą uroczystość znajdują się tutaj.
Przypadającą w kalendarzu 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, będziemy obchodzić w tym roku wyjątkowo dzień później.

Piątek, 6 maja 2005
Teksty Liturgia Horarum na święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba są dostępne tutaj.

Wtorek, 3 maja 2005
Dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Skąd się wziął ten tytuł? Odpowiedź znajdziesz tutaj.

Niedziela, 1 maja 2005
Maj w Polsce jest tradycyjnie przeżywany jako miesiąc szczególnej czci dla Matki Bożej. Dlaczego? Skąd się wzięła ta tradycja? Jaka jest historia Litanii Loretańskiej, którą śpiewamy podczas nabożeństw majowych? Zajrzyj do Czytelni.

Poniedziałek, 25 kwietnia 2005
Teksty Liturgia Horarum na święto św. Marka Ewangelisty znajdziesz tutaj.

Sobota, 23 kwietnia 2005
Z okazji uroczystości św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, zachęcamy do zapoznania się z tą postacią - zajrzyj tutaj.

Wtorek, 19 kwietnia 2005
Konklawe - uroczyste zgromadzenie kardynałów - wybrało dziś w Watykanie po godzinie 17.30 265. biskupa Rzymu. Został nim niemiecki kardynał Joseph Ratzinger, dotychczasowy Prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Przyjął on imię Benedykta XVI.

Niedziela, 17 kwietnia 2005
Od wielu lat IV Niedziela Wielkanocna, zwana także ze względu na dzisiejsze czytania Niedzielą Dobrego Pasterza, jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Zapraszamy do naszej Czytelni, w której zebraliśmy teksty dotyczące tajemnicy powołania i spoczywającego na nas wszystkich obowiązku modlitwy o nowe święte powołania.

Piątek, 8 kwietnia 2005
W naszym serwisie są dostępne teksty Oficjum za zmarłych. Wypada je dziś odmówić, w dniu pogrzebu Jana Pawła II.

Poniedziałek, 4 kwietnia 2005
Do pobrania z naszej Czytelni tekst Konstytucji Apostolskiej Jana Pawła II Universi Dominici gregis o wakacie Stolicy Apostolskiej i wyborze biskupa Rzymu z 22 lutego 1996 r. W oparciu o tekst tej Konstytucji w najbliższych dniach będzie funkcjonować Kościół i Kuria Rzymska. Zapraszamy do lektury.

Oktawa Wielkanocy, niedziela, 3 kwietnia 2005
Od kilku lat w II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do naszej Czytelni, w której do pobrania są encyklika Jana Pawła II Dives in misericordia oraz jego list Misericordia Dei..
Łacińskie teksty Liturgii Godzin na niedzielę w oktawie Wielkanocy znajdziesz tutaj.

Sobota, 2 kwietnia 2005
Dziś o godzinie 21:37 zmarł w Watykanie Ojciec święty, Jan Paweł II.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!

Zapraszamy do archiwalnego działu naszej Czytelni, przygotowanego z okazji 25. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II...

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 27 marca 2005
Zapraszamy do korzystania z naszej Czytelni, w której zebraliśmy wiele tekstów pomagających w dobrym przeżywaniu Okresu Wielkanocnego.
Łacińskie teksty Liturgii Godzin na dzisiejszą uroczystość (wg Liturgia Horarum) znajdziesz tutaj.

Wielka Noc, 26/27 marca 2005

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!
Niech ta prawda towarzyszy nam każdego dnia, abyśmy uwierzyli, że Ten, którego ukrzyżowano, żyje, działa i pragnie nas prowadzić do Ojca. On jest Drogą, Prawdą i Życiem!

Dziś Kościół celebruje największe święto roku liturgicznego. Radość z tego święta jest rozciągnięta na osiem dni - Oktawę Wielkanocy, kończącą się w następną niedzielę. Radość wielkanocna trwa jednak dłużej - aż przez 50 dni od Wielkiej Nocy i kończy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która w tym roku przypada 15 maja.
Pełne teksty bardzo bogatych obrzędów Wigilii Paschalnej z wyjaśnieniami i informacjami organizacyjnymi znajdziesz tutaj.

Wielka Sobota, 26 marca 2005
Tekst błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych jest dostępny tutaj.
Łacińskie teksty Liturgii Godzin na Wielką Sobotę (wg Liturgia Horarum) znajdziesz natomiast tutaj.

Wielki Piątek, 25 marca 2005
Dostępne są pełne teksty popołudniowej liturgii Męki Pańskiej (z całym tekstem Pasji wg św. Jana - z podziałem na role).
Łacińskie teksty Liturgii Godzin na Wielki Piątek (wg Liturgia Horarum) można znaleźć tutaj.
Przypadającą w kalendarzu na dzisiaj uroczystość Zwiastowania Pańskiego, ze względu na zbieżność z Wielkim Piątkiem, obchodzić będziemy dopiero po zakończeniu Oktawy Wielkanocy, 4 kwietnia 2005 r.

Wielki Czwartek, 24 marca 2005
W naszej Czytelni znajduje się dział poświęcony rozpoczynającemu się dziś wieczorem Triduum Paschalnemu.
W serwisie dostępne są pełne teksty liturgii porannej Mszy Krzyżma św. oraz wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynającej obchód Triduum.
Do pobrania w formacie PDF są teksty listów Jana Pawła II do kapłanów na Wielki Czwartek z lat 2000-2005 - kliknij tutaj.
Łacińskie teksty Liturgii Godzin na Wielki Czwartek (wg Liturgia Horarum) można znaleźć tutaj.

Niedziela, 20 marca 2005
W naszej Czytelni przygotowaliśmy specjalny dział, gdzie w jednym miejscu zebraliśmy linki do wszystkich dostępnych w serwisie ILG tekstów i pomocy w przeżywaniu czasu Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Są tu m.in. linki do pełnych tekstów czytań liturgicznych Niedzieli Palmowej i poszczególnych obrzędów Triduum, a także do pobrania książka ks. Armina J. Znaka Święta Paschalne (format PDF).
Przygotowaliśmy pełne teksty liturgii Niedzieli Palmowej, w tym tekst Męki Pańskiej z podziałem na role - zajrzyj tutaj. Łacińskie teksty Liturgii Godzin na dziś (wg Liturgia Horarum) można znaleźć tutaj.
Dziś także obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży - więcej informacji znajdziesz tutaj.
Zapraszamy także do skorzystania z działu Czytelni, poświęconego przeżywaniu pierwszych dni Wielkiego Tygodnia.

Sobota, 19 marca 2005
Dziś uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Więcej o tej niezwykłej postaci Oblubieńca Maryi i Opiekuna Jezusa - w naszej Czytelni.
Łacińskie teksty tej uroczystości (wg Liturgia Horarum) można znaleźć tutaj.

Wtorek, 22 lutego 2005
Dziś święto Katedry św. Piotra Apostoła - dzień naszej szczególnej modlitwy za Namiestnika Chrystusowego. Więcej o tym święcie i prawdzie o prymacie Papieża - w naszej Czytelni.
Łacińskie teksty tego święta (wg Liturgia Horarum) można znaleźć tutaj.

Poniedziałek, 21 lutego 2005
Z powodów od nas niezależnych od kilku dni bardzo trudno jest otworzyć strony ILG. Mamy nadzieję, że uda się jak najszybciej osobom odpowiedzialnym za zarządzanie serwerami usunąć ten problem. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Piątek, 11 lutego 2005
Dziś obchodzony jest XIII Światowy Dzień Chorych. Więcej informacji na ten temat - w naszej Czytelni.
Można tam także pobrać teksty wszystkich orędzi Jana Pawła II na ten Dzień z lat 1993-2005. Kliknij tutaj. Znajdziesz tam także List Apostolski Jana Pawła II Salvifici doloris "O chrześcijańskim sensie ludzkiego cierpienia" z 11 lutego 1984 r.

Środa Popielcowa, 9 lutego 2005
Zapraszamy do korzystania z bardzo obszernego działu naszej Czytelni, poświęconego przeżywaniu czasu Wielkiego Postu.
Zachęcamy też do skorzystania z łacińskich tekstów Liturgii Godzin na Środę Popielcową - są one dostępne tutaj.
W naszej Czytelni można pobrać teksty orędzi Jana Pawła II na Wielki Post z lat 1994-2005 w formacie PDF (267 KB).

Środa, 2 lutego 2005
Łacińskie teksty święta Ofiarowania Pańskiego, są już dostępne. Zapraszamy także do naszej Czytelni, na strony poświęcone Dniu Życia Konsekrowanego, obchodzonego w dniu dzisiejszym od 1997 r. Można z nich m.in. pobrać teksty wybranych listów polskich biskupów z okazji obchodów tego Dnia z lat 2001-2005.

Wtorek, 25 stycznia 2005
Łacińskie teksty święta Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, są dostępne w naszym nowym dziale.

Wtorek, 18 stycznia 2005
Co roku w dniach 18-25 stycznia Kościół przeżywa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na strony naszej Czytelni, poświęcone temu wydarzeniu.

Niedziela, 9 stycznia 2005
Dostępne są łacińskie teksty (wg Liturgia Horarum) święta Chrztu Pańskiego, który kończy Okres Bożego Narodzenia. Znajdziesz je tutaj. W naszej Czytelni - więcej informacji o tym święcie.
Przypominamy, że od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły - posiadacze czterotomowego wydania LG będą się posługiwać tomem trzecim.

Czwartek, 6 stycznia 2005
Dostępne są łacińskie teksty (wg Liturgia Horarum) uroczystości Objawienia Pańskiego. Znajdziesz je tutaj. Wiele informacji o tej uroczystości - w naszej Czytelni.

Sobota, 1 stycznia 2005
Od prawie 40 lat pierwszy dzień Nowego Roku jest zawsze Światowym Dniem Pokoju. Z jego okazji Jan Paweł II kieruje do wszystkich ludzi dobrej woli swoje orędzie. Teksty papieskich orędzi z lat 1980-2005 do pobrania w formacie PDF (1,35 MB) znajdziesz w Czytelni.

Piątek, 31 grudnia 2004
Koniec kolejnego roku kalendarzowego. Dlaczego liczy on 365 dni? Kto to ustalił i kiedy miało to miejsce? Od kiedy liczymy lata od narodzenia Chrystusa? Jak przeżywać czas? O tym wszystkim - w naszej Czytelni.
Ponadto dwa nowe działy: Podręczny kalendarz liturgiczny na 2005 rok oraz LITURGIA HORARUM - łacińskie teksty Liturgii Godzin na największe święta i uroczystości.
Odświeżyliśmy też wygląd głównej strony serwisu.

Niedziela, 26 grudnia 2004
II dzień świąt Bożego Narodzenia w tym roku to jednocześnie Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy do Czytelni!

Sobota, 25 grudnia 2004
Uroczystość Bożego Narodzenia: do naszych najlepszych życzeń dołączamy zaproszenie do odwiedzenia Czytelni. Przygotowaliśmy tam najważniejsze informacje o liturgii okresu Narodzenia Pańskiego i zwyczajach z nim związanych.

Środa, 8 grudnia 2004
Dziś mija 150 lat od ogłoszenia przez papieża Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi. Z tej okazji zapraszamy do uaktualnionej strony poświęconej tej tajemnicy i historii jej rozwoju w Kościele.

Niedziela, 28 listopada 2004
Rozpoczyna się Adwent - w naszej Czytelni specjalny dział poświęcony temu okresowi. Zapraszamy!

Niedziela, 8 sierpnia 2004 - św. ojca Dominika
Udostępnione zostały teksty Godzin kanonicznych na okres od 1 maja 2004 do 31 października 2005.

Wtorek, 1 lipca 2003
W tekstach przygotowanych na lipiec wprowadzona została możliwość tworzenia wydruków, pozbawionych zbędnych elementów formatowania i grafiki. Można wybrać opcję wydruku biało-czarnego lub kolorowego. Prosimy o opinie.

Niedziela, 8 czerwca 2003
W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego przygotowane zostały po raz ostatni tabele z numerami stron oraz codziennie rozsyłany Biuletyn ILG do czterech wydań Liturgii Godzin. Dziękujemy za korzystanie z tej formy promowania modlitwy brewiarzowej i zachęcamy do dalszego odwiedzania naszego serwisu.

Niedziela, 11 maja 2003
Od dzisiaj zmieniają się warunki subskrypcji zipów. Nie będzie bowiem możliwe pobieranie zipów zawierających tabele stron na kolejny tydzień. Nadal jednak będziemy rozsyłać zainteresowanym osobom codzienne Biuletyny zawierające tabele na jeden dzień. Zawartość przesyłek nie zmieni się więc - zmianie ulegnie tylko częstotliwość ich rozsyłania.
Dziś Niedziela Dobrego Pasterza - dzień, w którym Kościół w sposób szczególny kieruje swą modlitwę do Pana żniwa, obchodząc Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W ten sposób zwraca naszą uwagę na kwestię, która powinna stać się przedmiotem naszej codziennej troski. Powołania kapłańskie i zakonne rodzą się bowiem wśród nas - w naszych rodzinach, miejscach pracy, szkołach, uczelniach, osiedlach, parafiach, wspólnotach...
W Czytelni znajdziesz blisko sto tekstów dotyczących problematyki powołaniowej. Przygotowaliśmy także teksty wybranych orędzi Jana Pawła II z lat 1980-2003, kierowanych do nas z racji obchodów Światowego Dnia Modlitw o Powołania. Znajdziesz je tutaj.

Czwartek, 1 maja 2003
Wszystkim zabieganym i zapracowanym przypominamy: dziś wspomnienie św. Józefa, patrona ludzi pracy! Zapraszamy do zapoznania się z tą piękną, a jednocześnie tak mało znaną postacią. Do pobrania także dwa kolejne dokumenty ze skarbca nauczania Jana Pawła II: encyklika Laborem exercens o wartości i znaczeniu ludzkiej pracy oraz adhortacja apostolska Redemptoris custos o św. Józefie i jego posłannictwie w życiu Chrystusa i Kościoła. Wszystko to na stronach Czytelni.

Niedziela Zmartwychwstania, 20 kwietnia 2003
Christus resurrexit! Alleluja!
Strony poświęcone Świętom Wielkiej Nocy - tutaj.

Wielki Czwartek, 17 kwietnia 2003
Odprawiana dziś wieczorem uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej wprowadza nas w najważniejszy i najświętszy czas roku liturgicznego - Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgie i treści tego okresu są niezwykle bogate w znaczenia i symbole. Aby lepiej je zrozumieć, a dzięki temu głębiej przeżyć rozpoczynające się już dziś Święta Paschalne - zapraszamy do naszej Czytelni.
Jednocześnie informujemy, że na stronach naszego serwisu znajdują się pełne teksty wszystkich liturgii najbliższych dni: Mszy Krzyżma oraz należących już do Triduum: Mszy Wieczerzy Pańskiej (Wielki Czwartek), liturgii Męki Pańskiej (Wielki Piątek), błogosławieństwa pokarmów (Wielka Sobota) oraz najważniejszej - liturgii Wigilii Paschalnej sprawowanej w Wielką Noc.

Niedziela Palmowa, 13 kwietnia 2003
Niedziela Palmowa wprowadza nas w celebrację misteriów Męki Pańskiej - w Wielki Tydzień. Z tej okazji przygotowaliśmy w naszej Czytelni specjalny dział, zawierający linki do tekstów, które mogą pomóc w owocnym przeżyciu tego czasu. Zapraszamy!
Od 1985 r. w Niedzielę Palmową obchodzony jest także Światowy Dzień Młodzieży. Papieskie przesłanie na tegoroczny, XVIII ŚDM oraz List apostolski Jana Pawła II z 1985 r., wydane z okazji Międzynarodowego Roku Młodych, znajdziesz tutaj.

Środa Popielcowa, 5 marca 2003
Kolejny Wielki Post w naszym życiu. Obyśmy go nie zmarnowali. Jak go dobrze przeżyć? Jak zmienia się w tym czasie liturgia? Do czego wzywa nas Kościół? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć wartościowe teksty, których adresy odnajdziesz w naszej Czytelni. Tam również teksty dziesięciu ostatnich orędzi Jana Pawła II na Wielki Post (z lat 1994-2003) w formacie PDF.

Wtorek, 25 lutego 2003
W dniach 19-21 lutego występowały poważne utrudnienia w łączeniu się i korzystaniu ze wszelkich serwisów działających na serwerze Katolik.pl. Problemy te wynikały z przyczyn od nas niezależnych (wymiana serwera). Nie mogliśmy niestety ich przewidzieć ani o nich uprzedzić na naszych stronach. Serdecznie przepraszamy za wszelkie wynikające stąd niedogodności i opóźnienia w przesyłaniu przygotowanych materiałów. Podobne problemy i ograniczenia mogą pojawiać się jeszcze w ciągu kilku najbliższych dni - prosimy o wyrozumiałość.

Wtorek, 11 lutego 2003
Dziś, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O historii tej inicjatywy oraz o chrześcijańskim spojrzeniu na cierpienie i chorobę dowiesz się z naszej Czytelni.

Środa, 1 stycznia 2003
Deo gratias! Rozpoczęliśmy kolejny, dwutysięczny trzeci rok. Od ponad 30 lat w dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Klikając tutaj możesz teksty wszystkich orędzi Jana Pawła II, ogłaszanych na ten dzień w latach 1980-2003 (format PDF; uwaga: rozmiar ok. 1 MB).

Środa, 25 grudnia 2002
Narodził się nam Zbawiciel, Emmanuel, Bóg z nami! Z tej okazji życzymy wielu Bożych łask i zapraszamy do Czytelni.

Niedziela, 1 grudnia 2002
Rozpoczęliśmy kolejny, nowy rok liturgiczny. Jakie są jego poszczególne okresy? Kiedy mamy obowiązek uczestniczyć w Eucharystii? Sięgnij po informacje do naszej Czytelni.
Rok liturgiczny rozpoczyna Adwent - czas czuwania i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Jak dobrze go przeżyć? Nasze propozycje znajdziesz tutaj.

Niedziela, 6 października 2002
Kolejne działy w Czytelni. Dziś w Rzymie Jan Paweł II kanonizował Josemarię Escriva de Balaguera, hiszpańskiego kapłana, założyciela Opus Dei. Więcej informacji o tej postaci - kliknij tutaj.
W polskim Kościele rozpoczął się 58. Tydzień Miłosierdzia obchodzony w tym roku pod hasłem "Wiara działa przez miłość" - szczegóły tutaj.
Październik to czas modlitwy różańcowej. Czy stanowi ona konkurencję dla brewiarza? Odpowiedź znajdziesz w Czytelni.

Środa, 14 sierpnia 2002
Przerwa wakacyjna do 20 sierpnia :) Serwis oczywiście działa, teksty zostały wcześniej przygotowane, a Biuletyny rozesłane do subskrybentów. Życzymy duchowego ubogacenia obecnością i nauczaniem Jana Pawła II, który w najbliższych dniach przybędzie do nas z kolejną pielgrzymką!

Poniedziałek, 15 lipca 2002
Zmieniamy nieznacznie wygląd graficzny serwisu. Na każdy dzień będą przygotowywane informacje o patronach tego dnia lub o obchodzonym święcie. W miarę możliwości będą one uzupełnione odpowiednimi obrazami (np. świętych) oraz kilkoma adresami stron, na których można znaleźć więcej informacji.

Poniedziałek, 17 czerwca 2002
Od dzisiaj rozszerzamy nasz serwis - na czas wakacji, tj. do końca września - o tabele stron do "Tomu dodatkowego Liturgii Godzin na Okres Zwykły tygodnie IX do XXVII", wydanego przez Wydawnictwo Pallottinum w 2002 roku. Więcej o tym tomie - kliknij tutaj.

Sobota, 1 czerwca 2002
Dziś, 1 czerwca 2002 r., mija rok, od kiedy w sposób ciągły funkcjonuje nasz serwis. Przez ten czas odwiedziło nas ponad 37.000 osób - DZIĘKUJEMY! :)
W ciągu 12 miesięcy nasz serwis rozbudowywał się, zmienił swój adres. Od początku Wielkiego Postu rozszerzyliśmy go o Czytelnię, cieszącą się niesłabnącą popularnością (ok. 3.000 osób w ciągu 3 miesięcy).
Otrzymaliśmy ok. 500 ankiet; nasze Biuletyny i Przewodniki w tym czasie otrzymywało łącznie ok. 350 osób - wiele z nich towarzyszy nam od wielu miesięcy.

Dziękujemy za wszystkie uwagi, poprawki i nowe pomysły. Wszystkie one mobilizują nas do dalszej pracy. Staramy się, by nasz serwis jak najlepiej odpowiadał oczekiwaniom naszych Użytkowników i przyczyniał się do propagowania modlitwy brewiarzowej, szczególnie wśród świeckich. Prosimy o modlitwę i zachęcamy do częstego korzystania z naszego serwisu.

Środa Popielcowa, 13 lutego 2002
W naszym serwisie pojawił się nowy dział - Czytelnia. Będziemy tu zamieszczać linki do stron z tekstami dotyczącymi liturgii. Aktualnie proponujemy kilkanaście linków do stron związanych z Wielkim Postem.
Zmiany nastąpiły również w systemie subskrypcji Biuletynów ILG i plików zip. Dołączyliśmy kolejne wydanie do Biuletynów - "Liturgię Godzin dla osób świeckich", wydaną w Olsztynie w 2000 r. przez tamtejszą Kurię Metropolitalną. Nowe Biuletyny można subskrybować na stronie Ankiety.
Oprócz tego od dzisiaj dostępny jest także Przewodnik Liturgiczny, rozsyłany raz w tygodniu do zainteresowanych Użytkowników naszego serwisu. Zawiera on ważne i ciekawe informacje o liturgii kolejnego tygodnia, dzięki którym będzie można lepiej i głębiej uczestniczyć w życiu liturgicznym Kościoła. Przewodnik Liturgiczny można zamawiać również za pośrednictwem Ankiety.
Zapraszamy do naszego serwisu!

Sobota, 1 września 2001
Od dzisiaj dosyć duże zmiany. Po pierwsze: Internetowa Liturgia Godzin zmienia lokalizację. Z powodów technicznych trafiamy na nowy serwer. Od dziś nasz nowy, krótszy adres to: http://brewiarz.katolik.pl
Po drugie - dostosowaliśmy wygląd naszych stron do przeglądarki Netscape Navigator w związku z licznymi uwagami na temat problemów występujących przy odwiedzaniu naszego serwisu przez użytkowników właśnie tej przeglądarki.
Po trzecie - łatwiejsze staje się nawiązanie z nami kontaktu. Teraz nie musisz już otwierać programu pocztowego (ważne zwłaszcza w pracy lub kafejkach internetowych), by wysłać do nas maila. Stworzyliśmy do tego celu prosty formularz.
Po czwarte - umożliwiśmy osobom, które otrzymują Biuletyn ILG z wydania skróconego oraz archiwum .zip (patrz - Ankieta), przesyłanie na ich konto wraz z każdym mailem dodatkowego pliku z tekstami czytań z Godziny Czytań (których brak jest w skróconym, jednotomowym wydaniu Liturgii Godzin).
Wprowadziliśmy także wiele drobniejszych poprawek i ułatwień, które - mamy nadzieję - uprzyjemnią korzystanie z Internetowej Liturgii Godzin.

Niedziela, 1 lipca 2001
Od lipca br. udostępniona została możliwość korzystania z informacji o tekstach w trzech wydaniach Liturgii Godzin: wydaniu pełnym (czterotomowym), skróconym (jednotomowym) i wydaniu dla świeckich.

Niedziela, 24 czerwca 2001
Nasz serwis został poprawiony tak, by możliwe było drukowanie tekstów Liturgii Godzin w przeglądarce IE 5.5. Dotychczas występowały z tym problemy, za które przepraszamy. W Dodatku umieszczona została również Tabela pierwszeństwa dni liturgicznych, wykorzystywana przy tworzeniu naszego serwisu, a zamieszczona w wydanej przez Pallottinum Liturgii Godzin. Jednocześnie przepraszamy za opóźnienie w publikowaniu nowych tekstów, związane z problemami technicznymi naszych komputerów.

Poniedziałek, 18 czerwca 2001
Po raz kolejny przez dwa dni niemożliwe było połączenie się z serwisem Internetowej Liturgii Godzin. Problem ten był wynikiem kolejnego, niezapowiedzianego i niewyjaśnionego przez administratorów wyłączenia serwera Jezus.pl, na którym znajduje się ILG. Przepraszamy za wszystkie związane z tym problemy.

Poniedziałek, 11 czerwca 2001
Przez ostatnie dwa dni (tj. 09-10.06.2001) serwis ILG był niedostępny z powodu niezależnego od nas wyłączenia serwera Jezus.pl, na którym znajduje się ILG. Za wszelkie związane z tym kłopoty serdecznie przepraszamy.

Piątek, 1 czerwca 2001
Od dzisiaj wznawiamy funkcjonowanie serwisu Internetowej Liturgii Godzin. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy udzielili nam swojego poparcia i nadesłali swoje propozycje zmian w wyglądzie ILG. Duża część z nich została wprowadzona do nowej wersji naszego serwisu. Najważniejszą jest z pewnością opracowanie wersji bezramkowej, co - mamy nadzieję - ułatwi Wam korzystanie z modlitwy Liturgią Godzin. Pozostałe, mniej znaczące - odkryjcie sami. Informujemy, że część naszych dotychczasowych stron znajduje się w trakcie przebudowy i zostanie ponownie uruchomiona w jak najkrótszym czasie.
UWAGA! To jest wersja testowa naszego serwisu. Bardzo prosimy o wszelkie uwagi na temat błędnego funkcjonowania stron i dalsze propozycje.

Niedziela, 3 grudnia 2000
Z wielką przykrością informujemy, że z dniem dzisiejszym działanie serwisu Internetowej Liturgii Godzin zostaje zawieszone. Niestety, stało się to nagle, jednak nie mamy innego wyjścia. Ponowne uruchomienie naszego serwisu stanie się być może możliwe w czerwcu przyszłego roku.

Niedziela, 29 października 2000
W związku z publikacją tekstów na pierwszy dzień listopada, wprowadziliśmy szereg zmian, mających na celu ułatwienie korzystania i poruszania się po ILG. Niektóre z tych zmian to efekt Waszych listów i propozycji. Serdecznie dziękujemy! Zlikwidowany został m.in. stały kącik Patron dnia. Bannery przeniesiono na dół każdej strony. Na stronie głównej tekstów listopadowych dodano kalendarz obchodów liturgicznych danego miesiąca. Ponadto umieszczono już informację o stronach papierowego wydania LG, z których pochodzą teksty modlitw na najbliższe półtora tygodnia.

Sobota, 28 października 2000
Dodane zostało Oficjum za zmarłych, dostępne w dziale Dodatek. Uaktualniliśmy także stronę z pocztą serwisu, zmieniliśmy dolne ramki (banner Konkursu Credo został przeniesiony na stronę główną, zlikwidowana została możliwość głosowania na serwis poprzez Sonik.net ze względu na słabe zainteresowanie).


Wyślij do nas maila
STRONA GŁÓWNA
TEKSTY ILG | OWLG | LITURGIA HORARUM | KALENDARZ LITURGICZNY | DODATEK | INDEKSY | POMOC
CZYTELNIA | ANKIETA | LINKI | WASZE LISTY | CO NOWEGO?
© Copyright by Konferencja Episkopatu Polski i Wydawnictwo Pallottinum